G3 FORUM 30 EYLÜL’DE AMASYA’DA GİRİŞİMCİ VE GİRİŞİMCİ ADAYLARINI BULUŞTURACAK

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde düzenlenen g3 Forum; Ülkemizde girişimciliğin gelişmesi için gerekli altyapının oluşmasına katkıda bulunan ve her yıl girişimcilerden ve ekosistemden gelen talepler doğrultusunda şekillenen,tüm dünyada 170’ı aşkın ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın Türkiye’deki en önemli ve en büyük etkinliklerinden biridir 

  

İlki 2011 senesinde binden fazla girişimci ve girişimci adayının katılımı ile Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilen g3 Forum’da “Fikirden Finansmana” girişimcilik konuşulmuş ve sektöründe başarıya ulaşmış girişimcilerimiz, katılan diğer girişimci ve girişimci adaylarına tecrübelerini aktarmışlardır.

  

Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu 8 yıldır İstanbul’da gerçekleştirilmektedir. Girişimcilik kültürünün Anadolu’ya yayılması amacıyla, ilki 2015 yılında “g3 Forum Anadolu” adıyla Kayseri’de, ikincisi 2016 Ekim ayında Trabzon’da, üçüncüsü ise 2018 Mart ayında Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Dördüncü ise 30 Eylül 2019 ‘da Amasya Ticaret ve Sanayi Odası koordinasyonunda Amasya’da gerçekleştirilecektir.  

  

Başarılı girişimcilerin ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin deneyimlerini aktaracağı paneller kapsamında girişimcilik ile ilgili tüm başlıkların mercek altına alınması planlanmaktadır.